05 stycznia 2018r odbył się w naszej szkole VI Ogólnopolski Konkurs „Trzej Królowie w Tradycji i w oczach współczesnych”. Konkurs ten obejmował trzy kategorie: plastyczną, muzyczną i recytatorską. Celem konkursu było rozwijanie talentów uczniów jak i wspólne przeżywanie Święta Objawienia Pańskiego.
Honorowy Patronat nad naszym konkursem objęli:
Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej ks. Wiesław Alojzy Mering
Prześwietna Kapituła Generalna we Włocławku
Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemanii
Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego
Starosta Powiatu Włocławskiego
Wójt Gminy Włocławek
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich
Studium Organistowskie we Włocławku
WYNIKI KONKURSU
Edycja muzyczna – „Pastorałki”
Kategoria I – „Mali soliści” ( w wielu przedszkolnym)
Lp. |
uczestnik |
Tytuł utworu |
Placówka delegująca |
notatki |
1. |
Amelia Korpusińska |
Aniołek Najładniejszy |
Zespół Szkół w Smólniku |
I miejsce |
2. |
Lidia Sejdowska |
Pastuszek bosy |
Zespół Szkół w Smólniku |
I miejsce |
3. |
Antoni Kielek |
Przybieżeli do Betlejem |
Punkt Przedszkolny w Modzerowie |
I miejsce |
Kategoria II – soliści z klas I – III Szkoły Podstawowej
Lp. |
uczestnik |
Tytuł utworu |
Placówka delegująca |
Notatki |
1. |
Mateusz Ledzion |
Nie miały Aniołki |
Zespół Szkół w Smólniku |
III
|
2. |
Maja Świątkowska |
Skrzypi wóz |
Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie |
wyróżnienie |
4. |
Izabela Migdał |
Gore gwiazda Jezusowi |
Zespół Szkół w Smólniku |
wyróżnienie |
6. |
Aleksandra Kielek |
Maleńka miłość |
Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie |
I miejsce |
7. |
Gabriela Jędrusiak |
Gwiazdki świecą nad stajenką |
Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu kujawskim |
II |
Kategoria III – zespoły i duety dziecięce – uczestnicy w wieku 5-9 lat
Lp. |
uczestnik |
Tytuł utworu |
Placówka delegująca |
Notatki |
1. |
Duet Maja Świątkowska Maja Suchara + zespół instrumentalny Gitara, wiolonczela, skrzypce |
Lulajże Jezuniu |
Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie |
I |
4. |
Duet: Marta i Mikołaj Kukowscy |
Kochany Panie Mikołaju |
Zespół Szkół muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku |
II |
6 |
Grupa Przedszkolna Aniołki Anioła Gabriela |
Wołek i Osiołek |
Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie |
III |
7. |
Zespół „KARMELKI” Kl I SP |
Świeć gwiazdeczko |
Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie |
wyrożnienie |
Kategoria IV– soliści z klas IV – VI Szkoły Podstawowej
Lp. |
uczestnik |
Tytuł utworu |
Placówka delegująca |
Notatki |
3. |
Julia Stasinowska |
Mario czy już wiesz? |
Zespół Szkół muzycznych we Włocławku |
I |
4. |
Natalia Zielińska |
Kolęda cisza |
Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku |
II |
7. |
Marta Lewandowska |
Pokój i nadzieja
lub Lilajka |
Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku |
GRAND PRIX |
10 |
Maja Mańkowska |
Kto wie czy za rogiem |
Klub Łęg Centrum Kultury Browar B |
III |
11 |
Sebastian Wysokiński |
Dzisiaj w Betlejem |
Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie |
wyróżnienie |
12. |
Sara Mortek |
Gore gwiazda |
Szkołą Podstawowa SPSK w Mięcierzynie |
wyróżnienie |
13. |
Kamila Nowakowska |
Ding Dong |
Klub Łęg Centrum Kultury Browar B |
wyróżnienie |
Kategoria V– soliści z klas I – III Gimnazjum
Lp. |
uczestnik |
Tytuł utworu |
Placówka delegująca |
Notatki |
2. |
Weronika Rosłonowska |
Mizerna cicha |
Gimnazjum SPSK w Modzerowie |
II |
4. |
Martyna Przybyszewska |
Tam się rodzi nowy Bóg |
Zespół Placówek Oświatowych w Wielgiem |
wyróżnienie |
6. |
Barbara Wieczorek |
Znak pokoju |
Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie |
wyróżnienie |
8. |
Alicja Deicka |
Cicho, cicho pastuszkowie |
Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim |
I |
9. |
Marcelina Góralska |
Uciekali |
Klub Łęg Centrum Kultury Browar B |
III |
Kategoria VI– zespoły i duety młodzieżowe – uczestnicy w wieku 10-15 lat
Lp. |
uczestnik |
Tytuł utworu |
Placówka delegująca |
Notatki |
2. |
|
Kiedy dobre serce mieszka w nas |
Gimnazjum SPSK w Modzerowie |
I |
4. |
Duet: |
Słuchaj jazzu mały Jezu |
Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku |
II |
8. |
Zespół Wiolinki Kamila Nowakowska Maja Mańkowska Karolina Mańkowska Lena Masztakowska Marcelina Góralska |
Gore gwiazda |
Klub Łęg Centrum Kultury Browar B |
III |
Jury :
przewodnicząca – p. Maria Chodkiewicz
członkowie: ks. Prałat Sławomir Deręgowski, o. Damian Kosecki, p. Anna Sobczyk
Realizacja dźwięku i światła – Jacek Deręgowski