W dniu 10 stycznia 2020r odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Trzej Królowie w Tradycji i w oczach współczesnych” – pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa, Pani Wójt Gminy Włocławek Magdaleny Korpolak – Komorowskiej, Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemanii oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach: plastycznej, muzycznej i recytatorskiej.
W skład komisji oceniającej występy dzieci wchodzili:
Ks. Sławomir Deręgowski – wikariusz biskupi, dziekan dekanatu włocławskiego oraz dyrektor Studium Organistowskiego we Włocławku
Ojciec Damian Kosecki- proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej i kustosz Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku
Pani Anita Ochmańska – Robaczewska- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie, wiceprezes Stowarzyszenia „Na skraju” i wieloletnia działaczka kultury
Pani Anna Rachut- kierownik Działu Analiz i Współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku, starszy kustosz i instruktor
Pani Anna Sobczyk – muzyk i pedagog, wieloletni nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku.
Wyniki konkursu:
PREZENTACJE WOKALNE
KATEGORIA MALI SOLIŚCI
I miejsce Anna Łukaszewicz Choceńskie Centrum Kultury
II miejsce Antoni Kielek Szkoła Podstawowa SPSK Modzerowo
III miejsce Ewa Jażdżewska Przedszkola Jaś i Małgosia Włocławek
Wyróżnienie Hanna Polińska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
KATEGORIA SOLIŚCI KLAS I-III
I miejsce Hubert Ludwikowski Szkoła Podstawowa SPSK Modzerowo
II miejsce Antonina Smółkowska Szkoła Prywatna ZE Wiedza Włocławek
III miejsce Amelia Karska Szkola Podstawowa im. J Korczaka Choceń
Wyróżnienie Lidia Sejdowska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
KATEGORIA ZESPOŁY WOKALNE 6-9 LAT
I miejsce Kl.II ( Hanna Zielińska, Aleksandra Jarębska, Amelia Karolak,
Oliwia Szczupakowska, Martyna Wochna, Daria Stefańska, Wiktoria Matuszewska,
Nadia Włosińska,) Szkoła Podstawowa SPSK Warząchewka Polska
II miejsce Zespół 5-6 latki Szkoła Podstawowa SPSK Siniarzewo
III miejsce Zespół Gwiazdeczki ( Anna Łukaszewicz, Aleksandra Łukaszewicz, Lena Ćwiklińska, Amelia Karska, Joanna Karska) Szkoła Podstawowa im. J Korczaka w Choceniu
KATEGORIA SOLIŚCI IV-VI
GRAND PRIX Marta Lewandowska Aktywny Kowal
I miejsce Julia Mazanowska Zespół Szkolno- przedszkolny nr 1 Włocławek
II miejsce Natalia Zielińska Szkoła Podstawowa nr 14 Włocławek
III miejsce Kacper Krupa Choceńskie Centrum Kultury
KATEGORIA SOLIŚCI VII-VIII
I miejsce Zuzanna Makowska Szkoła Podstawowa im. J Korczaka Choceń
II miejsce Konstancja Kownacka Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi w Smólniku
III miejsce Kamila Nowakowska Klub Łęg Włocławek
KATEGORIA SOLIŚCI SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I miejsce Karolina Ślubowska Liceum Plastyczne Włocławek
II miejsce Gabriela Borkiewicz Klub Łęg Włocławek
III miejsce Marcelina Góralska Klub Łęg Włocławek
KATEGORIA ZESPOŁY 10-15
I miejsce Zespół Cantare Klub Łęg Włocławek
II miejsce Duet ( Klaudia Fereniec, Janusz Wojciechowski)
Zespół Szkolno- przedszkolny nr 1 Włocławek
III miejsce Zespół Confiteo Szkoła Podstawowa SPSK Modzerowo
RECYTACJA
KATEGORIA PRZEDZKOLE I ODZIAŁ PRZEDSZKOLNY
I miejsce Klaudia Korpusińska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
II miejsce Zuzanna Wasilewska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
III miejsce Franciszek Kłapot
Wyróżnienie Hanna Baranowska Szkoła Podstawowa SPSK Modzerowo
Wyróżnienie Patrycja Kwiatkowska Szkoła Podstawowa SPSK Warząchewka Polska
Wyróżnienie Laura Wałęsa Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
Wyróżnienie Gabriela Bąkowska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
KATEGORIA KLAS I-III
I miejsce Katarzyna Eluszkiewicz Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku
II miejsce Jan Nakonowski Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku
III miejsce Aleksandra Jarębska Szkoła Podstawowa SPSK Warząchewka Polska
Wyróżnienie Aleksandra Małkiewicz Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku
KATEGORIA KLAS IV-VI
I miejsce Marta Goliszewska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
II miejsce Sebastian Wysokiński Szkoła Podstawowa SPSK Modzerowo
III miejsce Oliwia Szydłowska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
Wyróżnienie Michalina Błaszczyk Szkoła Podstawowa im. J Korczaka w Choceniu
Wyróżnienie Alan Szczygielski Szkoła Podstawowa SPSK Modzerowo
KATEGORIA KLAS VII-VIII ORAZ SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I miejsce Wiktoria Majchrzak Szkoła Podstawowa im. J Korczaka w Choceniu
II miejsce Jakub Kruczyński Szczygielski Szkoła Podstawowa SPSK Modzerowo
III miejsce Zuzanna Witecka Szkoła Podstawowa SPSK Warząchewka Polska
Wyróżnienie Albert Gołębiowski Szkoła Podstawowa SPSK w Wierzbiu
Wyróżnienie Igor Przybysz Szkoła Podstawowa SPSK Siniarzewo
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.